Vertimas "materiālais" į lietuvių kalbą:


  žodynas Latvijos-Lietuvos

Ads

  Pavyzdžiai (Išorinių šaltinių, o ne peržiūrėjo)

Pastāvīgais kapitāls materiālais īpašums
Ilgalaikis kapitalas kilnojamasis turtas
b) Politiskās un finansiālās autonomijas materiālais apjoms
b) Politinės ir finansinės autonomijos materialinė aprėptis
Vai tas ļauj mums secināt, ka cilvēkiem vairāk rūp materiālais
Ar galime apibendrindami teigti, kad žmonėms svarbiau turėti
Kaitējuma, kas radies zaudētas iespējas attīstīt karjeru, materiālais raksturs ir apstip
Dėl prarastų karjeros galimybių patirtos žalos turtinis pobūdis, atrodo, Teisingumo
Tu domā ka šis materiālais Visums ir viss, kas vien ir?
Manai, kad ši materiali visata yra viskas?
Valstu panākumus noteiks to materiālais stāvoklis nevis militārās iespējas, lai kādas tās arī nebūtu.
Šalių sėkmę greičiau lems materialinpadėtis, nei kariniai pajėgumai, kuriuos jos gali turėti.
Plānotais materiālais nolietojums ir apzināta tādu ražojumu radīšana, kas nekalpos ilgi un kas nav labojami.
Planuojamas produkcijos senėjimas tai sąmoningas kūrimas gaminių, kurių tarnavimo laikas yra trumpas ir kurių negalima suremontuoti.
Šajā sakarā atgādināšu, ka, lai konstatētu paražas esamību, ir nepieciešami divi saistīti elementi materiālais elements (repetitio),
Šiuo klausimu primintina, jog tam, kad susiformuotų
Šīs īpatnības būs arī materiālais faktors visos Komisijas novērtējumos par konsorcijiem, uz kuriem neattiecas šis grupveida atbrīvojums.
Šios ypatybės taip pat bus svarbus veiksnys, Komisijai atliekant tų konsorciumų, kuriems ši bendroji išimtis nesuteikiama, vertinimus.
Visu šo parādību rezultātā ir gājuši bojā cilvēki, ir nodarīts ievērojams materiālais kaitējums un samazinājusies lauksaimniecības ražošana.
Dėl to netekome žmonių, buvo padaryta reikšminga materialinžala ir sumažėjo žemės ūkio gamyba.
Tas liecina, ka Kopienas ražošanas nozarei nodarītais materiālais kaitējums drīzāk ir pārdošanas vērtības nekā patēriņa krituma sekas.
Tai rodo, kad esminė žala, kurią patyrė Bendrijos pramonė, yra sumažėjusios pardavimo vertės, o ne sumažėjusio vartojimo pasekmė.
(4) Atjaunotā nolīguma materiālais saturs būs identisks tā nolīguma materiālajam saturam, kura termiņš beidzās 2003. gada 13. oktobrī.
(4) Atnaujinto susitarimo esminis turinys bus identiškas susitarimo, kuris nustojo galioti 2003 m. spalio 13 d., esminiam turiniui.
Šajā Eiropas daļā materiālais stāvoklis diemžēl joprojām ir būtisks šķērslis izglītības un nodarbinātības pieejamībai un dalībai kultūras dzīvē.
Deja, šioje Europos dalyje materialinpadėtis vis dar yra aiški kliūtis, siekiant įgyti išsilavinimą, gauti darbą ar dalyvauti kultūriniame gyvenime.
Tas ir īpaši svarīgi Lietuvai, jo tagad, kad krīze ir smagi skārusi Baltijas valstis, daudzu ģimeņu materiālais stāvoklis robežojas ar nabadzību.
Lietuvai tai ypač svarbu, kadangi dabar, kai krizypač smogBaltijos valstybėms, daugelio šeimų materialinpadėtis yra ant išgyvenimo ribos.
(27) Komisija uzskata, ka tad, ja tā pieņemtu šo norādījumu, tad rezultātā tiktu kompensēts potenciālais, nevis faktiskais materiālais labums, kas gūts izmeklēšanas laikposmā.
(27) Komisija mano, kad, jei ji sutiktų su šiuo argumentu, tuomet ji turėtų taikyti kompensavimo priemones potencialioms, o ne faktinėms išmokoms, susikaupusioms tyrimo laikotarpiu.
Kā paskaidrots iepriekš, ja konstatē šādas kompensējamas subsīdijas esamību, saņēmēja materiālais labums ir ievedmuitas pilns apmērs, ko ražotājs eksportētājs nenomaksā par visiem importa darījumiem.
Kaip pirmiau paaiškinta, kai nustatoma, kad egzistuoja kompensuotina subsidija, nuolaida gavėjui yra visa eksportuojančio gamintojo už visus importo sandorius nesumokėtų importo muitų suma.
Šajā kontekstā izceļas dažas iezīmes nodrošinājuma internacionalizācijas dēļ 32tā materiālais saturs pašreiz bauda zināmu stabilitāti, un var konstatēt nenoliedzamu Kopienu intereses pieaugumu par to 33.
Šiuo atžvilgiu išryškėja keli požymiai internacionalizacijos 32šiuo metu socialinės apsaugos materialinė apimtis pasižymi tam tikru stabilumo laipsniu, be to, yra įrodymų apie neabejotiną Bendrijos intereso, kurį ji provokuoja, progresą 33.
Tā kā ir konstatēts, ka PBS un DEPBS neietilpst nevienā no šīm divām kategorijām, materiālais labums ir pilnīgs atbrīvojums no ievedmuitas, nevis kāds iespējams pārmērīgs atbrīvojums.
Kadangi nustatyta, kad LPS ir MTSLS nepriskirtinos nė vienai iš šių kategorijų, nauda yra lygi visai grąžinamų importo muitų sumai, o ne kokio nors numanomo muito mokesčio perviršio grąžinimo sumai.
Izmantojot šo metodiku, netika divreiz pieskaitīts materiālais labums, kam kompensācija jau bija noteikta izmeklēšanā attiecībā uz nerūsējoša tērauda stieņiem, jo subsīdijas sadalīja uz visu eksporta apjomu.
Taikant šią metodiką nebuvo dukart skaičiuojamos tos pačios nuolaidos, kurios jau buvo kompensuojamos pagal nerūdijančio plieno strypų tyrimą, kadangi subsidijos buvo paskirstytos visam eksportui.
Tā kā šis pamatregulas 2. pantā sniegtās subsīdijas definīcijas izņēmums tāpēc nav piemērojams, kompensējamais materiālais labums ir atbrīvojums no kopējās ievedmuitas, ko parasti iekasē par visām importētajām precēm.
Kadangi ši Pagrindinio reglamento 2 straipsnyje pateikto subsidijos apibrėžimo išimtis todėl netaikoma, kompensuotina nuolaida yra atleidimas nuo visų importo muitų, kurie paprastai taikomi visoms importuojamoms prekėms.
Četri Ķīnas eksportētāji paziņoja, ka vairumā antidempinga izmeklēšanu, materiālais kaitējums ticis noteikts laikā, kad Kopienas ražošanas nozare cieta zaudējumus, bet šajā gadījumā Kopienas ražošanas nozare joprojām ir rentabla.
Keturi Kinijos eksportuotojai teigė, kad atliekant daugumą antidempingo tyrimų, materialinė žala buvo nustatyta, kai Bendrijos pramonė patyrė nuostolius, tačiau šiuo atveju Bendrijos pramonė vis dar yra pelninga.
Es esmu informēts par pagājušo nedēļu pie Ķīnas diplomātiskajām misijām notikušajiem protestiem, no kuriem daži izvērtās vardarbībā, kuros tika nodarīts neliels materiālais kaitējums un kuros protestētāji nobloķēja dažas misijas.
Žinau apie protestus praėjusią savaitę priešais Kinijos diplomatines misijas, kai kurie protestai tapo smurtiniais ir ten buvo padaryta tam tikra materiali žala, o kai kurias misijas protestuotojai blokavo.
Nesen veiktā novērtējumā tika secināts, ka imigrantu apvienībām ievērojamu labumu ir sniedzis materiālais atbalsts un atbalsts natūrā, jo tās pašas nespēja rast pietiekamus resursus, lai organizētu pasākumus un iesaistītu tajos somu sabiedrību.
Atsižvelgiant į svarstomą temą, organizatoriams gali būti svarbu užtikrinti religinių, kultūrinių arba etninių organizacijų pusiausvyrą, kad nebūtų užmirštos naujesnės, mažesnės ar labiau susiskaidžiusios grupės.
Programma bija intensīva un to veidoja stundas ilga valodas apmācība, stundas ilga ievirze kultūras un juridiskajos jautājumos, tika nodrošināta bezmaksas apmešanās vieta un transports, kā arī materiālais atbalsts citu dzīvošanas izdevumu segšanai.
Tai nebuvo įvadinis kursas, skirtas naujiems imigrantams jo tikslas buvo suteikti politinių, istorinių ir praktinių žinių vokiečių kalbą mokantiems ir leidimus nuolat gyventi šalyje turintiems imigrantams, kurie kurį laiką gyveno Vokietijoje ir jau turėjo teisę kreiptis dėl pilietybės.
Eiropai ir kopīgs mākslas, intelektuālais, materiālais un morālais mantojums, kurš ir pārsteidzoši bagāts, kuram ir maz līdzīgu cilvēces vēsturē, kuru ir veidojušas tik daudzas secīgas paaudzes un kuru ir vērts saglabāt, atzīt un kopīgi tajā dalīties.
Mes turime be galo turtingą bendrą meninį, intelektualinį, materialųjį ir moralinį paveldą, kuriam žmonijos istorijoje mažai kas prilygsta ir kurį kūrė daugybė kartų šis paveldas nusipelnė būti saugomas, pripažintas ir mes turime juo dalytis.
Pagaidu secinājumos Komisija norādīja, ka saskaņā ar šo pantu gūtais materiālais labums ir jākompensē, jo attiecībā uz ieguldījumu projektiem, kas uzsākti pirms 1996. gada beigām, uzņēmējsabiedrības var izvēlēties izmantot atšķirīgās likmes, kas ir spēkā attiecībā uz importētajām iekārtām (3 kredīts) un vietējām iekārtām (10 kredīts).
Laikinosiose išvadose Komisija teigė, kad pagal šį straipsnį kaupiama nuolaida turėtų būti kompensuojama, kadangi bendrovės gali pasirinktinai taikyti iki 1996 metų pabaigos galiojusius skirtingus tarifus, taikomas importuotiems (3 kreditas) ir vietoje įsigytiems (10 kreditas) įrengimams investiciniuose projektuose, kurie buvo pradėti iki tos dienos.
Mums ir jābūt uzmanīgiem ar saskaņošanu, ka mēs atstājam atbildīgajām valstīm iespēju aizliegt ražojumus, kuros ir iekļauts plānots materiālais nolietojums, un ka mēs mudinām valstis atļaut laist tirgū tikai tādus ražojumus, kuri ilgi kalpos un kuri ir labojami, jo tieši šajās valstīs cikla beigās uzkrājas liels daudzums atkritumu.
Vienodindami teisės aktus, turime elgtis atsargiai ir palikti atsakingo požiūrio besilaikančioms šalims galimybę uždrausti gaminius, kurie yra suprojektuoti laikantis planuojamo produkcijos senėjimo principo turime skatinti šalis leisti įsivežti tik tuos gaminius, kurie tarnauja ilgai ir gali būti remontuojami, nes pasibaigus ciklui, šiose šalyse susikaupia kalnai atliekų.

 

Susijusios paieškos: Materiālais Stāvoklis - Materiālais Zaudējums Atbildības Apdrošināšana -